📓 Ochrona —MyHeritage

(Poradnik)

  • 〰️ Nader kluczowym jest bezpieczne przechowywanie danych dostępu do posiadanych przez się kont w sieci, a przynajmniej adresów logowania i numerów identyfikacyjnych (najlepiej i haseł).
  • 〰️ Równie istotne jest dbanie o swoje bezpieczeństwo, poprzez tworzenie trudnych i długich haseł, z wykorzystaniem liter, cyfr i znaków specjalnych.
  • 〰️ Najwyższy poziom bezpieczeństwa to weryfikacja dwuetapowa, od osoby logującej się będzie wymagane podanie hasła oraz drugiego jednorazowego hasła ważnego kilka minut, automatycznie wygenerowanego i przysłanego w postaci SMS lub wiadomości głosowej.
  • 〰️ Należy mieć także na uwadze, że wszystko, co znajduje się w internecie, niezależnie jak jest strzeżone jakimi systemami zabezpieczeń, posiada pewną ograniczoną ufność bezpieczeństwa. Gdyż każda strona aplikacja i wszystko, co jest w sieci, jest obarczone pewnymi "dziurami" i w zależności od mocy obliczeniowej komputera hakera, oraz jego cierpliwości i zapału, może zostać przejęte lub wykradzione.

Odzyskiwanie konta

  • ☢️ Jeżeli utraciłeś dostęp do swojego konta na MyHeritage, wystarczy zadzwonić do obsługi klienta 🇺🇸📞 0013853139758, jeżeli znasz swoje ID, email na który konto założyłeś, oraz podstawowe info np ostatnie logowanie czy coś innego, załatwisz problem w 🕥 5 minut.

Zapisz swoje id Konta

  • 👁‍🗨 Jeżeli masz dostęp do swojego konta na MyHeritage, upewnij się, że utworzone hasło używasz tylko na MyHeritage oraz że podany e-mail, godność, kraj i kod pocztowy są prawdziwe i bezbłędne. Następnie zanotuj w swoim bezpiecznym miejscu, dane logowania e-mail i hasło, podając też datę spisania tych informacji, oraz numery identyfikacyjne twojego konta i twojej witryny (każda witryna, którą zarządzasz, ma inny ID), ID konta uzyskasz, klikając w nazwę swojego użytkownika — rycina №1️⃣ — a numer witryny widnieje w polu adresu strony. Przydatną może być też data utworzenia witryny, którą możesz uzyskać w sekcji profilu swojej strony, na rycinie №1️⃣ pokazano jak tam trafić, możesz też z tej strony uzyskać ID konta i ID witryny, pokazano to rycinie №2️⃣. Jeżeli posiadasz próbki DNA, zanotuj także ich numery ID, pokazano to rycinie №3️⃣, oraz jeżeli posiadasz pakiet premium, zanotuj numer 💳karty, którą dokonałeś ostatniej 💸 transakcji. (to wszystko może być przydatne w potwierdzeniu bycia właścicielem swojego konta).

dodatkowe uwierzytelnienie — Zabezpieczy konto

  • 🔔 Dla zwiększenia bezpieczeństwa, włącz podwójną weryfikację, wówczas, tylko posiadacz twojego smartphone/telefonu/pagera będzie mógł uzyskać dostęp do twojego konta. Przejdź do "ustawień konta" (pokazano to rycinie №4️⃣) i włącz zalecaną podwójną weryfikację, w następnym kroku otrzymasz wybór metody weryfikacji dodatkowej, możesz wybrać albo otrzymywany jednorazowy kilka minut ważny kod SMSem, albo generowanie kodu w "Google Authenticator" lub "Microsoft Authenticator", w kolejnym kroku, niezależnie od wybranej metody będziesz musiał powiązać swój telefon z kontem MyHeritage (pokazano to rycinie №5️⃣).