Genealogia i Genetyka


ProgramY genealogiczNE

MyHeritage to największa w Ce. Europie wieloplatformowa częściowo darmowa aplikacja społeczno-genealogiczno-genetyczna, posiadająca wsparcie dla języka polskiego. Firma Izraelska założona w 2003 przez גלעד יפת (Gilad Japhet) o polskich korzeniach w בני עטרות. Aplikacja jest niezwykle intuicyjna i bardzo funkcjonalna. Posiada wsparcie dla GEDCOM. 

Ancestry to największa w Ameryce wieloplatformowa częściowo darmowa aplikacja społeczno-genealogiczno-genetyczna, BEZ WSPARCIA DLA JĘZYKA POLSKIEGO. Powstała w 1990 jako Infobases (LDS), przez Paul Brent Allen i Dan Taggart w Lehi (Utah). Apka posiada pewne atuty, ale intuicyjności brak. Posiada częściowe wsparcie dla GEDCOM.

FamilySearch to organizacja założona przez Mormonów w 1991 w  Salt Lake City (Utah). Posiadająca wieloplatformową darmową aplikację, genealogiczno-archiwalną, BEZ WSPARCIA DLA JĘZYKA POLSKIEGO. Ogromnym jej atutem jest posiadanie części skanów ksiąg metrykalnych z całego świata. Część dostępna online, część w centrach historii LDS.

poradniki do Baz Grobów

Wprowadzenie do Genealogi

Wprowadzenie do Genetyki

NASZE REKOMENDACJE innych stron i Aplikacji

Aplikacje  Genetyczne